COMUNICAT DE PRESĂ ÎN DATA DE 21 IANUARIE 2014

Bucureşti, 20 ianuarie 2014                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                vointa poporului2

Comunicat de presă

Marti, 21 ianuarie 2014, intre orele 14.00 – 16.00, in Piata Constitutiei, in fata sediului C.N.A., Asociatia „Vointa Poporului” si Asociatia „Victimelor Mineriadelor 1990-1991 din Romania” organizeaza un miting de protest impotriva incalcarii Drepturilor Omului de catre Consiliul National al Audiovizualului prin inchiderea abuziva a postului de televiziune OTV.

Chemam toti romanii de buna credinta, care cred in statul de drept si in libertatea presei si care se simt asupriti de actuala clasa politica, sa-si strige nemultumirile alaturi de noi.

La manifestare vor participa cunoscutii realizatori de televiziune Florin Condurateanu, Sorin Ovidiu Balan, Gheorghe Viţă – preşedintele Consiliului Unirii, Adrian Tusluc – presedintele Asociatiei „Vointa Poporului”, Viorel Ene – presedintele Asociatiei „Victimelor Mineriadelor 1990-1991 din Romania”, avocatul Daniel Fenechiu, precum si alte personalitati indragite din zona OTV.

Pentru detalii:

Adrian Tusluc